Про нас
3 вересня 2018 року відбулося урочисте відкриття Старовижівського районного інклюзивно-ресурсного центру. З нагоди відкриття особливої освітньої установи відбулися урочистості за участі представників влади, громадськості та власне майбутніх вихованців. Слід зазначити, що фахівці інклюзивно-ресурсного центру забезпечують методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років протягом усього навчання. Послуги центру безкоштовні. Центр має освітні осередки, зокрема, для занять лікувальною фізкультурою, іграми, куточок логопеда та відпочинку.
На сьогоднішній час кількість дітей, що потребують психолого-педагогічної допомоги, підтримки та супроводу постійно зростає. З цією метою по всій Україні створені інклюзивно-ресурсні центри, завданням яких є визначення особливих освітніх потреб дітей з ООП шляхом проведення багатопрофільної комплексної оцінки. Комунальний заклад «Старовижівський інклюзивно-ресурсний центр» утворений у серпні 2018 року і, з вересня 2020 р. знаходиться у складі Старовижівської селищної ради. На сьогодні, заклад охоплює своєю діяльністю чотири об'єднані територіальні громади (ОТГ): Старовижівську, Смідинську, Сереховичівську та Дубечненську . На обліку у центрі перебуває 120 дітей віком від 2 до 18 років.
Незалежно від стану здоров'я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, кожна людина має право на повноцінне життя, освіту, якість якої не відрізняється від якості освіти решти людей. Саме цей принцип є основним в організації роботи в нашому Центрі. ІРЦ здійснює свою діяльність з урахуванням таких принципів, як: повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей; дотримання найкращих інтересів дитини; недопущення дискримінації та порушення прав дитини; конфіденційність; доступність освітніх послуг з раннього віку; міжвідомча співпраця.
Центр обладнаний сучасними меблями, корекційно-розвивальним обладнанням, дидактичним матеріалом, мультимедійними комплексами, магнітно-маркерними дошками. Зал для занять з ЛФК має різноманітний реабілітаційний інвентар, який використовується вчителем-реабілітологом під час корекційно-розвиткових занять для дітей різного віку із порушеннями опорно-рухового апарату.
Старовижівський ІРЦ практикує виїзні комплексні засідання для психолого-педагогічних оцінок дітей. Щовівторка комплексна оцінка розвитку дитини проводиться у Центрі. Первинний прийом проводять практичні психологи. Саме вони здійснюють обстеження за новими діагностичними методиками WISC-IV, Leiter-3, Conenrs-3, CASD та РЕР-3, які відповідають світовим стандартам. Їх використання дає можливість визначити сильні і слабкі сторони кожної дитини з особливими освітніми потребами, та напрямки психологічної корекційно-розвиткової роботи. В подальшому, діагностичне обстеження проводять вчитель-дефектолог, вчитель-логопед та вчитель-реабілітолог. Результати діагностики фахівців ІРЦ лягають в основу висновків, які формуються з допомогою автоматизованої інформаційної системи «АІС «Україна. Інклюзія».
Ще одним з напрямів роботи фахівців з дітьми з ООП є соціальний, емоційний та когнітивний розвиток кожної дитини для того, щоб вона почувалася неповторним, повноцінним учасником суспільного життя. Цьому сприяють корекційно-розвиткові заняття(безкоштовні), які проводяться на базі інклюзивно-ресурсного центру. Оскільки корекцію проходять діти із складними порушеннями, то в роботі фахівців переважають індивідуальні форми занять.
Після кожного заняття фахівцями центру практикується консультативна робота з батьками, надаються рекомендації для роботи в домашніх умовах.
Щороку у центрі проводяться заходи до дня людей з інвалідністю, новорічні свята, та конкурси до дня захисту прав дітей; семінари та майстер-класи для педагогів і батьків.
Таким чином, робота кожного фахівця ІРЦ зокрема і команди в цілому, створення сприятливого психологічного клімату в установі, сприяє розвитку сильних сторін кожної дитини з ООП, а в подальшому - її соціалізацію в суспільстві . Ми допомагаємо дітям, а вони розкривають і стимулюють нас удосконалювати свої знання, уміння і навички. Завдяки їм ми постійно в дії, і розвиваємося разом з ними.